Array

Marina italiane ka shpëtuar 1,700 emigrantë në Mesdhe

Must Read

Kërkohet mbyllja e Deponisë Rusino, “Gostivari, Çernobil i Maqedonisë”

Qytetarët e Gostivarit të revoltuar shkak i deponisë Rusino sot kanë organizuar protestë. Kërkojnë ajër të pastër...

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e...

169 shkolla i plotësojnë kushtet për mësim me prani fizike

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi Raportin e Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të parashtruara të shkollave...
- Advertisement -

Roja Bregdetare Italiane ka shpëtuar gjithsej 1700 imigrantë në pesë anije, sot në Detin Mesdhe, pasi kishte marrë thirrje për ndihmë nga dhjetëra anije, ka thënë një zëdhënës i rojes bregdetare italiane.

Operacionet për shpëtimin e 17 anijeve të tjera po vazhdojnë, raporton agjencia Reuters nga Milanoja.

- Advertisement -

Evropa po ballafaqohet me përpjekje për hyrje rekorde të imigrantëve derisa ata po largohen nga luftërat në vendet e Lindjes së Mesme, siç është Siria.

Mesdheu është shndërruar në pikën kaluese më vdekjeprurëse në botë për imigrantët.

- Advertisement -

Sipas Organizatës Ndërkombëtare për Migrim, më se 2,300 vetë kanë humbur jetën këtë vit, në përpjekje për të arritur në Evropë me anije.

- Advertisement -

Kërkohet mbyllja e Deponisë Rusino, “Gostivari, Çernobil i Maqedonisë”

Qytetarët e Gostivarit të revoltuar shkak i deponisë Rusino sot kanë organizuar protestë. Kërkojnë ajër të pastër dhe mbylljen e kësaj deponie....

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e Shqipërisë në dy faza, dhe...

169 shkolla i plotësojnë kushtet për mësim me prani fizike

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi Raportin e Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të parashtruara të shkollave për organizimin e mësimit me...

Pasqyra ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të fundit, në botë deri më tani me koronavirusin e ri janë infektuar 31,628,296 njerëz. Prej tyre, 971,782 pacientë...

​Zyrtare, Edon Zhegrova nënshkruan me Bazelin

Edon Zhegrova do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra zvicerane Bazel. Lajmi është konfirmuar para pak minutash...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -