Array

Manchester Utd ofron 180 milionë euro për Neymar ?

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Pas dështimit për blerjen e Pedros, i cili zgjodhi rivalët e Chelsea-t, në fundjavë u fol për një interesim të Manchester United për asin brazilian të Barcelonës, Neymar Jr.

Gjithçka u përmend në kuadrin e thashethemeve dhe asnjë media nuk doli me një shifër konkrete. Këtë të hënë, mediat braziliane mbërrijnë me një të tillë. “Globo Esporte” shkruan se “Djajtë e Kuq” kanë bërë një ofertë rekord prej 180 milionë eurosh për yllin brazilian të katalanasve.

- Advertisement -

Lajmi është pak i besueshëm, megjithatë mbetet për t’u përmendur se “Globo Esporte” ishte e para që raportoi fillimisht kontaktet dhe më pas kalimin e Roberti Firmino-s tek Liverpuli.

Nuk dihet sesa mund të jetë paga faraonike që Manchester United i ka propozuar vetë lojtarit, por ajo që dihet është se nëse do të realizohej, blerja do të ishte më e shtrenjta e të gjitha kohërave dhe do të zbriste nga froni atë të Gareth Bale, që u ble për 100 milionë euro nga Reali i Madridit.

- Advertisement -

Gjithçka mbetet në kuadrin e zërave, por…ku ka zë, s’është pa gjë!

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -