Array

Maltë: Fundoset anija me 700 migrantë

Must Read

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se...

OBSH: Numri i të infektuarve në Evropë mbi kulmin që nga marsi

Rastet e reja javore me koronavirus në Evropë e ka tejkaluar numrin e të infektuarve nga piku...
- Advertisement -

Zyrtarët të policisë italiane kanë konfirmuar se sot një anije e mbingarkuar me migrantë është fundosur dhe se deri më tani dihet për 28 të mbijetuar dhe 24 të vdekur. Anija është fundosur në afërsi të Maltës, ishte nisur nga Libia dhe lundronte në drejtim të Italisë.
Autoritetet italiane kanë apeluar te faktori ndërkombëtar që të mndihmojnë në zvoglimin e migrimit të këtillë nga Afrika në drejtim të Evropës.
Vjet 219 mijë njerëz kanë kaluar Mesdheun, kurse prej tyre 3.500 kanë vdekur në ujrat e hapur të detit. Vetëm në këtë peirudhë koheore nga viti i ri Mesdheun e kanë kaluasr mbi 35 mijë azilkërkues dhe emigrantë./21 Media/

- Advertisement -

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e trafikut, me ç’rast gjithsej në...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se numri i pacientëve të hospitalizuar...

OBSH: Numri i të infektuarve në Evropë mbi kulmin që nga marsi

Rastet e reja javore me koronavirus në Evropë e ka tejkaluar numrin e të infektuarve nga piku që nga marsi, bëri të...

Mbi 30 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën ka kaluar 30 milionë, sipas shifrave nga Universiteti Johns Hopkins në...

533 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  në territorin e gjithë vendit lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës janë regjistruar 533 shkelje, bëjnë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -