Array

Malisheva s'don të jetë pjesë e rajonit të Gjakovës

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Malisheva nuk pajtohet të qëndrojë si pjesë e rajonit të Gjakovës. 40 kryetarë të fshatrave dhe vendbanimeve të Malishevës nënshkruan një shkresë, me të cilën i janë drejtuar Qeverisë së Kosovës dhe disa ministrive të saj, me kërkesën për rikthimin në rajonin e Prizrenit dhe largimin nga ai i Gjakovës.

Në letër drejtuar Qeverisë ata kanë theksuar kërkesën për kthimin e të gjitha shërbimeve për nevojat e qytetarëve të Komunës së Malishevës, nga Rajoni i Gjakovës në atë të Prizrenit.

- Advertisement -

Sipas përfaqësuesve të fshatrave të Malishevës kalimi në Rajonin e Gjakovës është bërë pa vullnetin e qytetarëve dhe me këtë, janë shkelur të drejtat e njeriut.

Nga 1 janari i vitit 2015 kur Gjakova u bë qendër rajonale me vete, duke përfshirë edhe Malishevën./21 MEDIA

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -