Lukashenko: Prapa protestave qëndrojnë vendet perëndimore

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandar Lukashenko deklaroi sot se analiza e ngjarjeve të paradokohshme tregoi se vendet perëndimore kanë përgatitur tubime protestuese për 10 vjet, njoftoi agjencia e lajmeve BelTA.

“Analiza e ngjarjeve tregon planet reale dhe taktikat e agresorëve të huaj kundër Bjellorusisë, jo vetëm kundërshtarëve”, thekson agjencia, duke shtuar se kreu i shtetit ishte duke u përgatitur me kujdes për momentin aktual kritik, bazuar në revolucionet me ngjyra të frymëzuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

- Advertisement -

Siç transmeton TASS, në mbledhjen e aktivistëve politikë, ai i ka përmendur SHBA-në, rrjetin e tyre të fondacioneve për mbështetjen e demokracisë, pastaj Poloninë, Lituaninë, Republikën Çeke dhe, për fat të keq, Ukrainën tonë “si organizatorët kryesorë, duke deklaruar se secili prej tyre ka rolin e vet të veçantë.

Lukashenko i ka akuzuar mediat e pavarura dhe ato të huaja se kanë komplotuar për të përmbysur presidentin Bashar al-Asad në prag të pandemisë së koronavirusit.

- Advertisement -

Presidenti i Bjellorusisë paralajmëroi gjithashtu se zgjedhjet e reja do të mbahen në përputhje me Kushtetutën e re të vendit.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -