Lukashenko kërkon ndihmë nga Putin për sigurinë në Bjellorusi

Must Read

Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë...

“Monstra”, ekspertja e dheut Nikollovska ka përgatitur raport të rrejshëm

Personi ekspert, Snezhana Nikollovska, që ka bërë ekspertizën e dheut për rastin “Monstra” ka përgatitur raport të...

Presidenti slloven apelon për zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, që të mos lejohet shtyrja e bisedimeve eurointegruese

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, bën thirrje që në asnjë mënyrë të mos shtyhet konferenca e parë...
- Advertisement -

Presidenti i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko tha se homologu i tij rus Vladimir Putin i kishte premtuar atij “ndihmë gjithëpërfshirëse të sigurisë” kundër protestave që përfshijnë vendin e tij.

“Sa i përket çështjeve ushtarake, ne kemi një marrëveshje me Rusinë që i mbulon këto incidente, ” tha Lukashenko pasi foli me Putin, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Belta.

- Advertisement -

”Unë kam pasur një diskutim të gjatë dhe të plotë në lidhje me situatën me presidentin e Rusisë. Ai dhe unë ramë dakord. Me kërkesën tonë të parë ata do të ofrojnë ndihmë për të siguruar sigurinë e Bjellorusisë”, tha ai.

Thirrjet e Lukashenko në Moskë për ndihmë erdhën pas një jave protestash të pashembullt në të gjithë vendin pas fitores së zgjedhjeve presidenciale javën e kaluar.

- Advertisement -

- Advertisement -

Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë deputeti që mund të ndihmojë...

“Monstra”, ekspertja e dheut Nikollovska ka përgatitur raport të rrejshëm

Personi ekspert, Snezhana Nikollovska, që ka bërë ekspertizën e dheut për rastin “Monstra” ka përgatitur raport të rrejshëm. Prokurorja...

Presidenti slloven apelon për zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, që të mos lejohet shtyrja e bisedimeve eurointegruese

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, bën thirrje që në asnjë mënyrë të mos shtyhet konferenca e parë ndërqeveritare mes Maqedonisë së Veriut...

Zaev: Brutaliteti i policisë është për dënim më të fuqishëm

Brutaliteti nga ana e nëpunësve të policisë ndaj qytetarëve romë, të cilin e pamë dje në në një video në rrjetet sociale,...

Fushatë parazgjedhore e Trampit: Bajden do ta shkatërrojë Floridan, unë do ta shkatërroj virusin

Si pjesë e fushatës parazgjedhore, presidenti amerikan Donald Tramp e vizitoi Karolinën Veriore dhe Floridan, disa nga shtetet ku si rezultat i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -