Lukashenko i bëri thirrje ushtrisë fuqishëm të qëndrojë në mbrojtjen e vendit

Must Read

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....
- Advertisement -

Presidenti i Bjellorusisë Aleksander Lukashenko sot i bëri thirrje udhëheqjes ushtarake të marrë të gjitha masat e nevojshme dhe të angazhojë ushtrinë të qëndrojë e fuqishme në mbrojtje të integritetit territorial, duke potencuar se situata është veçanërisht e ndjeshme në kufirin perëndimor.

Lukashenko ka thënë se Bjellorusia ka importuar një të ashtuquajtur revolucion me ngjyra, i cili mbështetet në faktorë të huaj për të provuar të destabilizojë vendin, raportoi Tass.

- Advertisement -

“Është e qartë se një revolucion me ngjyra po zbatohet në Bjellorusi, me mbështetjen e faktorit të huaj, i cili ndërhyri sepse vendi ofroi një rezistencë të fortë të papritur,” konkludoi Lukashenko.

- Advertisement -

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -