LSDM mbrojnë qëndrimin e Pendarovskit: Mandati ndahet me 15 gusht

Must Read

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve...

Është arrestuar personi që sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar S.A.  (32) nga Shkupi i cili sulmoi një mjek në Klinikën...
- Advertisement -

E mbështesim qëndrimin e presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski se afatet për dhënien e mandatit janë në rrjedhë. Kështu komentuan nga LSDM në lidhje me situatën e fundit që u krijua se kur konsiderohet Kuvendi i konstituuar, kur verifikohen mandatet apo kur zgjedhjet kryeparlamentari?

“Përmendi edhe dje kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev se për ne është i rëndësishëm qëndrimi i presidentit të shtetit, i cili thotë se menjëherë pas konstituimit të Kuvendit rrjedhin afatet se ai me të 15-tin duhet ta ndajë mandatin. Kështu të qëndrojmë në këto deklarata, në këto qëndrime se mandati duhet të ndahet”, tha zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov duke u përgjigjur në pyetjen e TV21.

- Advertisement -

Paraprakisht, nga Kabineti i presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski duke u kundërpërgjigjur ndaj deklaratës së kryeparlamentarit në largim, Talat Xhaferi deklaruan se afatet për caktimin e mandatarit janë në rrjedhë.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ

Gepostet von TV21 am Dienstag, 11. August 2020
- Advertisement -

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë me helmin vdekjeprurës ricin, kumtuan...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve 17 shkelje për ngasje pa...

Është arrestuar personi që sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar S.A.  (32) nga Shkupi i cili sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë. Kundër tij do...

LSDM: Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja ndërton rend, drejtësi dhe disiplinë

"Rendi, drejtësia dhe disiplina, ndërtimi i një shteti të fortë dhe të pavarur juridik dhe sundimi joselektiv i ligjit janë prioritetet kryesore...

MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës

MIA MK MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës Shkup, 21 shtator...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -