LREM – Republika në lëvizje duroi mposhtje në zgjedhjet e pjesshme parlamentare

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Zëdhënësi i Qeverisë franceze e ka minimizuar mposhtjen  e zgjedhjeve të pjesshme nga dita e mëparshme,  ku asnjë kandidat i partisë LREM  të shumicës parlamentare  nuk arriti të hyjë në rrethin e dytë, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Dje në Francë  u mbajtën zgjedhjet e pjesshme parlamentare në gjashtë njësi zgjedhore, me ç’rast asnjë kandidat i partisë së Makron nuk arriti të gjindet në rrethin e dytë. Pa dallim nëse janë në Sena-Maritim, Ivlin, Reunion, Val-der-Marn, Rajna e Epërme ose Men-et-Loara, e majta dhe e djathta luftuan  për votat e pakta të votuesve të cilët dolën në votim (është vërejtur abstinim i rreth 80 për qind të votuesve).

- Advertisement -

I pyetur për mposhtjen e Republikës në lëvizje, zëdhënësi i qeverisë, Gabriel Atal, dëshironte ta minimizojë mposhtjen:

Ai për Frans Inter deklaroi se absolutisht  nuk ka befasi në rezultatin e zgjedhjeve.

“Këto janë zgjedhje të pjesshme  ligjdhënëse që u mbajtën në  njësitë zgjedhore  të cilat ishin vatra të socialistëve ose republikanëve. Me përjashtim të njërës, ku nuk fituam në vitin 2017. Do të thotë,  nuk pritëm  veçanërisht të fitojmë  sot ku  nuk fituam në vitin 2017”, tha ai. tg/sa/

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This