Lojtarët me rendimentin më të lartë në këto eliminatore, kryeson Jasir Asani

TË FUNDIT

Shqipëria luan ndeshjen e fundit në Grupin E teksa pret në Air Albania, Ishujt Faroe. Kuqezinjtë tashmë e kanë siguruar pjesëmarrjen në Europianin e vitit të ardhshëm në Gjermani, ndërsa do të kërkojnë ndaj Ishujve të sigurojnë edhe vendin e parë në grup.

I gjithë grupi i futbollistëve ka rezultuar shumë i rëndësishëm për trajnerin Sylvinho, megjithatë kanë spikatur edhe individë. Video-analisti Fatjon Bardhi, ka cilësuar si lojtarin më të rëndësishëm në këto eliminatore Jasir Asanin i cili ka shënuar tre gola dhe ka asistuar në dy raste.Sulmuesi është vlerësuar me 88 pikë, ndësa pas Asanit në këtë renditje vjen Nedim Bajrami teksa Etrit Berisha, Ylber Ramadani dhe Berat Gjimshitin plotësojnë pesëshen kuqezi me të vlerësuar.