Liverpool-it i kthehet lojtari kryesor i sulmit

TË FUNDIT

Roberto Firmino është gati për t’i ndihmuar skuadrës së Liverpoolit, pas një muaji mungesë për “The Reds”.

Sulmuesi brazilian është rikthyer nga lëndimi dhe do të jetë në dispozicion të Jurgen Kloppit për ndeshjen e ardhshme, ndaj Arsenalit, e cila zhvillohet sot.

Kjo është konfirmuar nga trajneri gjerman në konferencën për shtyp të mbajtur sot. Klopp gjithashtu bëri me dije se ende do mbesin jashtë Jordan Henderson, Divock Origi, Joe Gomez, Joel Matip dhe Virgil van Dijk.

TË NGJAJSHME