“Lidhja ndërkombëtare” u anulua për herë të tretë, Boki-13 në shërim spitalor

Must Read

Arriti në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

Numri i njerëzve që vdiqën si pasojë e tërmetit në Izmir u rrit në 39.

Tërhiqet Macron, thotë se e kupton tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke...

​Guti mund ta zëvendësojë Zidanen te Reali

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si...

Gjykimi për lëndën “Lidhja  ndërkombëtare” sot u anulua për herë të tretë. Gjendja shëndetësore e të akuzuarit  Bojan Jovanovski – Boki-13, i cili për momentin gjendet në shërim spitalor është arsye për anulimin e seancës gjyqësore.

Gjykatësja Sofçe Gavrilova-Efremova potencoi se kanë marrë njoftim nga INP-Shkup për të akuzuarin Jovanovski se është në shërim spitalor.

Në fillim të muajit shtator, i akuzuari Jovanovski, pas dhimbjeve të mëdha në tëmth patjetër e ka pasur të operohet. Sipas mbrojtjes së tij kjo situatë është si pasojë e ushqimit  joadekuat në burg.

Seanca e ardhshme gjyqësore për këtë lëndë është caktuar për më 28 tetor.

Në rastin “Lidhja ndërkombëtare”, së bashku me Jovanovskin janë akuzuar edhe Jasna Mandiq, Frosina Remenski, Mile Jovanovski dhe Hristina Bllazheska për vepra penale “mashtrim” dhe “larje parash”./MIA

  • Tags
  • 1

Arriti në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

Numri i njerëzve që vdiqën si pasojë e tërmetit në Izmir u rrit në 39. Sipas TRT Haber,...

Tërhiqet Macron, thotë se e kupton tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke thënë se e kupton zemërimin...

​Guti mund ta zëvendësojë Zidanen te Reali

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si zëvendësues potencial për teknikun në...

Dy persona me origjinë nga Kosova ndërrojnë jetë nga tërmeti në Izmir

Dy persona me origjinë nga Kosova vdiqën si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të një ndërtese si rrjedhojë e tërmetit...

Shqipëria hapi spitalin e tretë për Covid

 Për shkak të numrit të rritur të të infektuarve, veçanërisht atyre të cilëve iu nevojitet mjekim spitalor, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

More Articles Like This