Liban, ikin nga burgu, humbin jetën në një aksident me makinë

TË FUNDIT

Procesi gjyqësor në Hagë, kundër individëve apo kundër UÇK-së? Flet ish-pjesëtari i UÇK-së Ali Ahmeti

Kryetari i BDI-së dhe ish-pjesëtari i UÇK-së, Ali Ahmeti në emisionin Click Plus tha se ai nuk...

Gjykata Speciale nuk është e Kosovës, është ndërkombëtare, thotë kreu i BDI-së Ali Ahmeti në Click Plus

Gjykata Speciale nuk është e Kosovës, por është ndërkombëtare, tha në emisionin Click Plus në TV21, kryetari...

Fshati Zajaz Xhuma me infrastrukturë të lënë pas dore! Ahmeti pyetjen e sheh si provokuese

Në emisionin Click Plus në TV21, ku i ftuar është kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti u pyet...

SHBA-ja e zhgënjyer me bllokadën bullgare ndaj Maqedonisë së Veriut

Shpresojmë që Maqedonia e Veriut të vazhdojë me procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Ne e kemi...

Mickoski kërkon formimin e komisionit për Covid dhe orë policore

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski kërkon formimin e komisionit për Covid në të cilin do të anëtarësohen...

Pesë të burgosur kanë humbur jetën kur makina e tyre gjatë arratisjes goditi një pemë pas ikjes nga një burg në Liban.

Një total prej 69 të burgosurish arritën të thyejnë dyert e qelive të tyre në burg afër Bejrutit në orët e para të mëngjesit.

Pesëmbëdhjetë të burgosur u kapën, tha agjencia shtetërore e lajmeve NNA. Njëri u kthye nga nëna e tij, përcjell portali tv21.tv

Forcat e sigurisë kanë kryer një kontroll në zonë dhe njerëzit lokalë janë paralajmëruar të jenë në gatishmëri.

Aksidenti vdekjeprurës ndodhi kur gjashtë të burgosur rrëmbyen një automjet dhe ikën nga struktura në rrethin Baabda.

“Një makinë e bardhë Dacia u përplas me një pemë dhe u zbulua se një numër i të burgosurve të arratisur ishin në bord pasi e morën atë nga shoferi i saj,” njoftoi agjencia e lajmeve.

Pesë persona humbën jetën dhe një tjetër u plagos në përplasje. Autoritetet kanë nisur një hetim mbi pushimin e burgut.

Një prokurore ka thënë se ajo nuk e përjashton një lloj bashkëpunimi midis të burgosurve dhe rojeve të tyre./21Media

TË NGJAJSHME