Lëshohet në përdorim parkingu i ri në Qendrën Klinike

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot bënë një turne në kampusin klinik “Nënë Tereza” dhe inspektuan disa nga shume aktivitetet ndërtimore të realizuara në periudhën e kaluar.

Ai shtoi se janë rikonstruktuar të dy parkingjet ekzistues në klinikat për kirurgji dhe gjinekologji, përkatësisht 6.000 metra katrorë janë zgjeruar në rreth 20.000 metra katror dhe do të mundësojnë funksionimin cilësor të këtij kampusi deri në ndërtimin e një qendre të re klinike.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, theksoi se ky është një projekt i rëndësishëm infrastrukturor që do të ndryshojë plotësisht pamjen dhe do të lehtësojë funksionimin e Qendrës Klinike.

- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -