Array

KUR KREJT ËSHTË RRENË E VEC AJO ËSHTË SAHI!

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Muharrem Nitaj

Kosova e ka klasën politike më gënjeshtare në planet. Mjafton të kujtohen premtimet e politikanëve, të presidentëve me rradhë, të kryeministrave, të ministrave e të sejmenëve të tjerë… dhe do të bindeni se ata janë gënjeshtarë ‘sui generis”, dmth ‘rrenca kosovarë’.

- Advertisement -

O të rrejnë bre e të kqyrin në dritë të synit! Pesë pare nuk i japin. A na rrejtën për zgjedhjet, për votat. A na rrejtën për koalicionet, për qeverinë, për Kushtetutën, për ligjin.. A na rrejtën për liberalizimin, për pagat, për fusnotën, për njohjet, për pasurinë që kanë, e për shkollat që (s)i kanë kryer…

Kosova e ka klasën e profesorëve më rrenacakë. Mjafton t’i shihni publikimet e tyre shkencore dhe do të bindeni se 80 për qind e tyre, shkencërisht kanë gënjyer. Një „armatë gënjeshtarësh“ që provojnë me të ligjeru me dijen që s’e kanë dhe „hajnitë shkencore“!

- Advertisement -

Një dyzinë shkollash, kolegjesh e universitetesh, komandantësh, deputetësh, gazetarësh…që rrenen e shesin me pare.

Edhe kasta e “luftëtarëve patriotë“ i ka hyrë rrenës me themel. Më shumë se 50 mijë veta duan ta vjedhin statusin e „clirimtarit“ të „luftëtarit“…kur ky numër është shumfish më i vogël. Nëse ata janë bindur se „me rrena në xhenet nuk shkohet“ bile duan që në histori të hyjnë.

- Advertisement -

Një vend me 1001 kategori gënjështarësh…të gjithë me rradhë, kush më shumë e kush më pak…janë vetja e tyre vetëm me 1 Prill.

Kush është “pro’ që 1 Prilli, të jetë festë kombëtare në Kosovë, kishte shkruar dikush. Unë e dhash votën “pro”!

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -