Kryetari i Komunës së Kriva Pallankës pozitiv me Covid-19

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Kryetari i Komunës së Kriva Pallankës, Borjanço Micevski, në profilin e tij në fejsbuk publikoi se është pozitiv në koronavirus.

Ky është rasti i tretë i të infektuarve me Kovid-10 në komunë për çka vetëqeverisja nuk do të punojë deri më nëntë shtator.

- Advertisement -

“Miq të nderuar, familjarë dhe bashkëqytetarë

Ju informoj se pas paraqitjes së rastit të dytë pozitiv të Covid-19 nga radhët e administratës komunale, dje me iniciativën time e bëra testin i cili doli pozitiv. Për këtë arsye gjatë periudhës së ardhshme do të vetëizolohem. Në të njëjtën kohë të gjithë të punësuarit nga sot deri më 9 shtator do të lirohen nga obligimet e punës, ndërsa Komuna nuk do të punojë përveç për raste urgjente dhe të paanulueshme”, shkroi Micevski në Fejsbuk, duke ju bërë thirrje të gjithë qytetarëve t’i respektojnë masat dhe rekomandimet e autoriteteve kompetente.

- Advertisement -

Micevski tani për tani është në gjendje të mirë shëndetësore ndërsa ka vetëm temperaturë të lehtë trupore.

Ekipet e shërbimit higjieniko-epidemiologjik të Qendrës për Shëndet Publik, Kriva Pallankë tashmë janë duke bërë dezinfektimin e plotë të hapësirave të punës dhe autoparkut në komunë.

- Advertisement -

Krahas kësaj, sot në Kriva Pallankë është regjistruar edhe një i prekur nga Kovid-19, person i gjinisë mashkullore në moshë prej rreth dyzet vjeç.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -