Kryetari i Forumit Rinor të Sindikatës së Policisë së Maqedonisë, Benjamin Qerimi me urime për “Ditën Ndërkombëtare të Rinisë”

Must Read

Gordana Jonakullovska dërgohet në burgun e Idrizovës

Ish – ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska këtë pasdite u dërgua në burgun e Idrizovës.

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.
- Advertisement -

Kryetari i Forumit Rinor të Sindikatës së Policisë së Maqedonisë, Benjamin Qerimi me rastin e “Ditës Ndërkombëtare të Rinisë”, ka falenderuar të gjithë anëtarët e Forumit Rinor pranë sindikasë së Policisë së Maqedonisë për angazhimin dhe përkushtimin e tyre.

“Të nderuar anëtarë të Forumit Rinor pran Sindikatës së Policisë së Maqedonisë, kam nderin e veçant që në emrin e Kryesisë të Forumit Rinor pran Sindikatës dhe në emrin tim personal t’ju uroj 12 gushtin “Ditën Ndërkombëtare të Rinisë”.

- Advertisement -

Ju faleminderit për angazhimin dhe përkushtimin e juaj vetëmohues për të zgjidhur problemet dhe të gjjtha çështjet tjera që na prekin neve anëtarët e Forumit Rinor pran Sindikatës, veçanërisht muajve të fundit ku përballeni me pandemin e virusit “Kovid 19”.

Nder dhe krenari, por edhe obligim është për të qenë Kryetar, ose i pari mes anëtarëve të rinj të barabartë të Sindikatës, i cili për fat të keq është një ndër Sindikatat e rralla që hapi dyert për anëtarët e saj përmes Forumit Rinor, ku ne përfaqësuesit e të rinjve jemi anëtarë aktiv në organet më të larta sindikale, ku krah me krah marrim pjesë dhe i sjellim të gjitha vendimet në fushën e përmirësimit të statusit ekonomik dhe shoqëror dhe për realizimin e të drejtave të të punësuarve në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Agjencionin e Zbulimit, Agjencionin për Siguri Kombëtare dhe Drejtorisë së Policisë Financiare. Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Rinisë -, thuhet në urimin e Kryetarit të Forumit Rinor pran Sindikatës së Policisë së Maqedonisë, Benjamin Qerimi.

- Advertisement -

Gordana Jonakullovska dërgohet në burgun e Idrizovës

Ish – ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska këtë pasdite u dërgua në burgun e Idrizovës. Jankullovska prej...

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop,...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të prodhuar eksploziv, që është një...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -