Kryeministri italian Giuseppe Conte zyrtarizon nesër dorëheqjen

TË FUNDIT

Horoskopi ditor, 3 mars 2021

Dashi Përmbahuni nga agresiviteti i tepruar dhe këmbëngulja. Falë këtyre teknikave të reja ju do të keni më shumë sukses...

Ky është trajtimi më i mirë i flokëve gjatë natës

Flokët e thatë dhe lëkura e dëmtuar vazhdimisht kanë nevojë për trajtim në mënyrë që të rifitojnë shkëlqimin. Po...

Vaksinimi kusht për haxh në Arabinë Saudite

Arabia Saudite njoftoi se këtë vit, vaksina kundër korona virusit të ri (Covid-19) është kushti kryesor për haxh. Gazeta...

Rritet shkëmbimi tregtar në mes RMV-së dhe Kinës! Si dhe çka ndikoi në rritjen e shkëmbimit?

https://youtu.be/QFqyrdOF6zo Republika Popullore e Kinës është tregtuesi më i madh në botë. Viteve të fundit nëpër gjithësi bota e ka...

Kina nuk do të kërkojë kurrë hegjemoni

Pala kineze po ndjek një rrugë të zhvillimit paqësor dhe një politike të jashtme të pavarur, tha të hënën...

Nesër, në ora 09:00, gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, kryeministri italian Giuseppe Conte do ti paraqesë kabinetit të tij dorëheqjen nga posti që mban prej 1 qershorit 2018.

“Do të mblidhet nesër në ora 09:00 Këshillit të Ministrave gjatë cilit kryeministri Giuseppe Conte do ti komunikojë ministrave dorëheqjen e tij. Kryeministri Conte do të takohet me presidentin e Republikës Sergio Mattarella”, thuhet në përgjigjen e zyrës së kryeministrit italian për oranews.

Sipas Reuters, duke dhënë dorëheqje, Conte dëshiron të shmangë një votim të rrezikshëm në parlament gjatë javës shkaku i një raporti të diskutueshëm mbi gjyqësorin.

Kjo do të merrte më shumë kohë për të bindur disa deputetë për të mbështetur qeverinë, pasi ai humbi shumicën në Senat javën e kaluar.

TË NGJAJSHME