Kryeministri bullgar Bojko Borisov pozitiv me Covid-19

TË FUNDIT

Vendi ku nuk do të mund të hysh pa u vaksionuar kundër Covid-19

Australia do t’u kërkojë personave që do të duan të hyjnë në territorin e saj të jenë...

Osmani: Frankofonia është vlerë e shtuar në mozaikun multikulturor të RMV-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot pati fjalim hyrës...

Filipçe: Kthehen në punë infermieret të cilat u angazhuan në kohë të caktuar

Prej nesër, 40 infermiere kthehen në punë, paralajmëroi sot në profilin e tij në Fejsbuk ministri i...

BE-ja filloi procedurë për kthimin në qarkullim të aeroplanëve Boing 737 Maks

Rregullatori evropian filloi proces për dhënien e licencës për kthimin në qarkullim të aeroplanëve Boing 737 Maks,...

Greqi, 2.135 raste të reja me Covid-19 dhe 101 viktima

Në 24 orët e fundit, në Greqi sërish është rritur numri i rasteve të vdekjes  nga Kovid-19,...

Kryeministri bullgar Bojko Borisov sot në profilin e tij në Fejsbuk publikoi se është pozitiv ndaj koronavirusit.

“Edhe pse  IRSH zyrtarisht e shfuqizoi karantinën time, që nga e premtja i anulova të gjitha takimet dhe ngjarjet publike për ditët në vijim. Pas dy testeve PCR, prej sot jam pozitiv ndaj Kovid-19”, ka shkruar Borisovi.

Të shtunën, pas dy testeve negative, karantina e Borisovit u shfuqizua nga IRSH-Sofje.

  • Tags
  • 5

TË NGJAJSHME