Kryeinspektorja sanitare-shëndetësore, Buhova në vetëizolim nga Covid-19

Must Read

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21.

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...
- Advertisement -

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor (ISHSSH), Irina Sotirova Buhova është në vetëizolim, për shkak se ka pasur kontakt me familjar të afërt i cili ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Informacionin e kanë kumtuar nga ISHSSH-ja.

- Advertisement -

“Pas rekomandimit të epidemiologëve, unë jam për 14 ditë në vetë-izolim. Kam pasur kontakt me person poztiv, anëtarë i familjes së ngushtë. Ndjej përgjegjësi ta njoftoj publikun. Ndihem mirë, nuk kam simptome. Testi i parë tregoi se jam negative, por pas rekomandimeve epidemiologjike, do të qëndrojë në shtëpi. Gjatë gjithë periudhës sa ekziston kriza e koronës, i kam respektuar të gjitha protokollet, maskë, dezinfektim dhe distancën fizike”, thuhet në kumtesën e ISHSSH-së.

- Advertisement -

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -