Kreu i SASHK-ut, Nedelkov: Shpresoj se MASh-i dhe Komisioni do të sjellin vendim racional

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Kreu i Sindikatës për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, Jakim Nedelkov ka deklaruar, se nga mbledhja e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASh) dhe Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, pret vendim racional sa i përket miratimit të protokolleve arsimore.

“Shpresoj se sot Komisioni për Sëmundje Ngjitëse dhe MASH do të sjellin vendim racional për fillim të vitit shkollor. Jam i bindur se si prioritet do ta kenë shëndetin e nxënësve dhe të punësuarve në shkolla, para modelit të realizimit të mësimit”, tha Nedelkov në profilin e tij në “Fejsbuk”.

Kjo deklaratë vjen pasi sot është afati i fundit për miratim të protokolleve arsimore dhe përfaqësues të MASh-it dhe Komisionit për Sëmundje Ngjitëse janë duke i finalizuar detajet e fundit. /TV21

TË NGJAJSHME