Kosovë, nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

Must Read

“Nuk merret kryeministri me 15 deputetë”! Zaev thotë se mund të koalicionojë o me BDI, o me ASH-AAA

https://youtu.be/QwH5yjISqlk Me t’u konstituuar Kuvendi, menjëherë nisën bisedimet për formimin e shumicës.

Deputetët e rinj në sallë të re. Edhe Zaevi, edhe Mickoski paralajmëruan formim të qeverisë

https://youtu.be/C9ixURl6DG4 Seanca konstitutive e përbërjes së re parlamentare u mbajt nën masa...

9 të viktima në Kërçovë nga fillimi i epidemisë, qytetarët neglizhojnë virusin

https://www.youtube.com/watch?v=Xp2A3ogAFzI&feature=youtu.be Covid-19 ka marrë hov në Kërçovë. Kërçova muajt e parë të...

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një adresim para mediave ka konfirmuar se për shkak të gjendjes së rënduar me Covid-19 nesër është pezulluar falja e namzit të Kurban Bajramit dhe për 10 ditë rresht pezullohen faljet, ritet nëpër të gjitha xhamitë e Kososvës.

- Advertisement -

Ai ka thënë se këtë hap e kanë ndërmarrë për të ruajtur shëndetin publik.

“Situata ditëve të fundit paraqitet e vështirë dhe nga ne kërkohet që të kontribuojmë në tejkalimin e kësaj gjendjeje. Nga ne kërkohet që ta ruajmë shëndetin publik, t’i respektojmë masat anti covid dhe të jemi më të kujdesshëm, me të vetmin qëllim që sa më lehtë të kalojmë këtë gjendje. Prandaj, ju ftoj të gjithëve që ta ruajmë karakterin festiv të festës, por në këtë kohë pandemie të kemi më shumë mirëkuptim, disiplinë, solidaritet, mbështetje e përkujdesje për ata që kanë nevojë, e sidomos për ata që po sprovohen më virusin Covid-19”, tha Tërnava.

- Advertisement -

Po ashtu Tërnava ka bërë apel që të mos ketë as vizita familjare./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -

Latest News

Deputetët e rinj në sallë të re. Edhe Zaevi, edhe Mickoski paralajmëruan formim të qeverisë

https://youtu.be/C9ixURl6DG4 Seanca konstitutive e përbërjes së re parlamentare u mbajt nën masa të përforcuara për mbrojtje nga...

9 të viktima në Kërçovë nga fillimi i epidemisë, qytetarët neglizhojnë virusin

https://www.youtube.com/watch?v=Xp2A3ogAFzI&feature=youtu.be Covid-19 ka marrë hov në Kërçovë. Kërçova muajt e parë të shfaqjes së virusit ishte e...

Ahmeti: Nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e Qeverisë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka deklaruar se nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e...

Kundër rritjes së çmimit të rrymës, paralajmërime për protesta në disa qytete

https://www.youtube.com/watch?v=jjSb1n-kSaM&feature=youtu.be Paralajmërimi për rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 7,4 për qind ka nxitur reagime gjithandej.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com