Kosovë, në prag të Bajramit thyhet arka e xhamisë

Must Read

Me mjet të mprehtë plagoset 18-të vjeçari nga Tetova te parku i “Gruas”

Mbrëmë rreth orës 23 me mjetë të mprehtë është plagosur një 18 vjeçar nga Tetova, pas një...

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej...

Xhamia e Hajvalisë në Prishtinë është thyer dje rreth orës 11:40 nga disa persona të panjohur, të cilët kanë arritur të vjedhin paratë nga arka, shkruan rtv21.tv.

- Advertisement -

“Ankuesi mashkull kosovar, raporton se persona të panjohur kishin dëmtuar derën e hyrjes dhe kishin arrit të marrin nga arka e xhamisë, para të gatshme në vlere rreth 20-30 euro”, ka konfirmuar policia përmes raportit 24 orësh.

Nuk raportohet për të arrestuar./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -

Latest News

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej 300.000, ndërsa qeveritë rajonale tentojnë...

Kosovë, hapen xhamitë për besimtarët

Xhamitë e Kosovës u hapën sot për besimtarët.  Këtë për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar sekretari i BIK-ut, Ahmet Sadriu.

Greqia dërgon ekip shpëtimtarësh në Bejrut

Ekipi shpëtimtar prej 12 zjarrfikësish, me qen shpëtimi dhe dy automjete me pajisje të posaçme, sot nga aeroporti ushtarak në Athinë, me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com