Kosovë, në prag të Bajramit thyhet arka e xhamisë

TË FUNDIT

10 viktima dhe 403 raste të reja me Covid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2118 testime të realizuara 403 persona janë...

Shqipëri, 4 humbje jete dhe 641 të infektuar me virusin korona

641 raste të reja dhe 4 humbje jete është bilanci i 24 orëve të fundit nga pandemia Covid 19...

Rooney emërohet trajner i Derby County

Klubi i Futbollit Derby County ka njoftuar emërimin e Wayne Rooney si trajneri i ri i klubit. 35-vjeçari merr...

KE-ja është për vendosjen e vërtetimit evropian për vaksinim

BE-ja mbështetë vendosjen e vërtetimit për vaksinim kundër koronavirusit të ri që do të ishte “njohur në mënyrë të...

Biden zbuloi paketën e ndihmës 1.9 trilion dollarë

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Joe Biden ka zbuluar paketën e ndihmës prej 1.9...

Xhamia e Hajvalisë në Prishtinë është thyer dje rreth orës 11:40 nga disa persona të panjohur, të cilët kanë arritur të vjedhin paratë nga arka, shkruan rtv21.tv.

“Ankuesi mashkull kosovar, raporton se persona të panjohur kishin dëmtuar derën e hyrjes dhe kishin arrit të marrin nga arka e xhamisë, para të gatshme në vlere rreth 20-30 euro”, ka konfirmuar policia përmes raportit 24 orësh.

Nuk raportohet për të arrestuar./21Media

TË NGJAJSHME