Array

Konfiskohen armë në Prizren

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Policia e Prizrenit njofton se pas analizimit të një informate inteligjente, policia në Prizren ka zbatuar një urdhër kontroll të lëshuar nga Gjykata Themelore me qëllim gjetjen dhe sekuestrimin e armëve ilegale.
Operacioni ka filluar rreth orës 11:00 minuta në fshatin Planjan me ç’ rast janë kontrolluar dy shtëpi banimi të dy personave të dyshuar. Në cilësi të provës materiale janë sekuestruar: një kallashnikov, një pushkë e modelit M 056, një pistoletë M991, dy pushkë gjahu, tre kondakë të pushkëve automatike , një pushkë ajrore dhe municione të llojeve të ndryshme 86 copë.

Operacioni ka përfunduar rreth orës 12:00. Për gjetjet është informuar prokurori i shtetit i cili ka urdhër që i dyshuari S. Saljiji të ndalet nën masën e arrestit policor për 48 orë ndërsa i dyshuari i dytë S. S. pas intervistës është liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -