Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së njëzëri vendos për 15 korrikun si datë zgjedhjesh

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Komiteti Qendror i partisë opozitare VMRO-DPMNE këtë mbëmje njëzëri solli vendim që të marrë pjesë në zgjedhjet e 15 korrikut, kumtoi kryetari i partisë Hristijan Mickoski.

Dy principet që e sollën 15 korrikun si datë të pranueshme, sipas Mickoskit, janë protokollet shëndetësore për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve si dhe sigurimi për praninë e misionit mbikëqyrës të OSBE/ODIHR-së për të mbrojtur vullnetin e qytetarëve.

- Advertisement -

“Me siguri shumë njerëz pyesin se pse kishte zvarritje deri në marrëveshjen përfundimtare. Është e thjeshtë. Nuk mundja të pranoj zgjedhje që do të nënkuptonin shkelje mbi jetë njerëzish dhe mbi shëndetin e qytetarëve. Po ashtu nuk mund të pranoj zgjedhje më pak demokratike se të Bellorusisë” u shpreh Mickoski.

Ai shprehet i bindur për fitoren e partisë së tij në zgjedhjet e 15 korrikut të cilat tani pret që t’i caktojë Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi./TV21

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Gepostet von TV21 am Montag, 15. Juni 2020
- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -