Kjo është nisma dhe nënshkrimet se cilët deputetë kërkojnë seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Must Read

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron karantinë për disa Komuna

Qytetarët nuk po respektojnë masat për mbrojtje nga koronavirusi andaj do të shqyrtohet mundësia që të ketë...

4 të vdekur dhe 52 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja me...

Çairit do t’i shtohen edhe dy rrethrrotullime, bankinat zgjidhje e përkohshme

Bankinat e vendosura mes për mes rrugës në Çairçanjë janë zgjidhje e përkohshme, ndërsa sot Kryetari i...

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka arritur kërkesa për thirrjen e seancës urgjente që do të mblidhte sërish parlamentin pasi i njëjti u shpërnda në muajin shkurt. Në dokumentin që ka siguruar TV21 krahas deputetëve të LSDM-së, parti që është iniciatore e rimbledhjes së Kuvendit, nisma është  firmosur edhe nga deputetë të Besës, Aleancës për Shqiptarët, Alternativës, PDSH-së dhe deputetëve të pavarur. Megjithatë nuk duket nënshkrimi i asnjë deputeti të BDI-së dhe VMRO-DPME-së.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

4 të vdekur dhe 52 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja me COVID-19. 26 janë nga Shkupi,...

Çairit do t’i shtohen edhe dy rrethrrotullime, bankinat zgjidhje e përkohshme

Bankinat e vendosura mes për mes rrugës në Çairçanjë janë zgjidhje e përkohshme, ndërsa sot Kryetari i Çairit Visar Ganiu paralajmëroi se...

Kryetari i Likovës: Situatë shqetësuese, vetëm sot 6 të infektuar me koronavirus

Komuna e Likovës përmes faqes së saj të Facebookut ka informuar se vetëm sot janë regjistruar 6 raste të reja me koronavirus...

Kryetari i Çairit apelon për kujdes: Gjendja me koronavirusin ende problematike!

Kryetari i Çairit, Visar Ganiu, ka apeluar tek bashkëqytetarët për më shumë kujdes dhe durim, me qëllim që...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -