Array

Kinë: Arrestohen 197 veta për përhapje të thashethemeve

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Autoritetet kineze kanë arrestuar 197 persona për përhapjen e thashethemeve përmes internetit lidhur me rënien e paradokohshme të indeksit të bursave kryesore kineze dhe shpërthimin në depon e lëndëve toksike në portin Tianjin.

Ndër të arrestuarit ka gazetarë dhe përfaqësues të bursës.

- Advertisement -

Një nga thashethemet ka qenë se një burrë ka vrarë veten në Pekin për shkak të rënies së bursës, si dhe se në shpërthimin në Tianjin kanë vdekur madje 1.300 njerëz, kurse numri i viktima ka qenë rreth 150.

Gazetari i arrestuar Vang Sijaolu është paditur për përhapjen e informatave të rrejshme për rënien e indeksit të bursave kineze.

- Advertisement -

Para dy viteve autoritetet kineze krijuan mundësinë e dënimit me burg deri 3 vjet për përhapjen e thashethemeve. Dënimi është paraparë për dezinformatë të publikuar në internet, e cila duhet të jetë shpërndarë 500 herë ose lexuar 5.000 herë.

- Advertisement -

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -