Këshilli i Mësimit Shqip në Diasporë kërkon unifikimin e diasporës për shkollën shqipe

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

“Këshilli i Mësimit Shqip në Diasporë” (KMSHD) ka realizuar disa takime online të cilët kanë sjellë vendim për ta senzibiluar diasporën shqiptare për shkollën shqipe.

Nga “Këshilli i Mësimit Shqip në Diasporë” kërkojnë bashkëpunim institucional me institucionet shqiptare (Shqipëri – Kosovë) sepse pa bashkëpunim me institucionet shqiptare e kanë të vështirë që të arrijnë sukses dhe rritje të numrit të nxënësve dhe ndërgjegjësim të lartë për shkollën shqipe.

- Advertisement -

“Ne duhet të jemi zëri i vërtetë i mërgatës, që këtë zë besnikërisht ta përçojmë te institucionet tona të atdheut dhe së bashku të kërkojmë nga bashkëkombësi ynë mërgimtarë të ndërgjegjësohet, që fëmijët e tyre t’i sjellin në shkollën shqipe”, tha Mustafë Krasniqi nga KMSHD.

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -