KE-ja është për vendosjen e vërtetimit evropian për vaksinim

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

BE-ja mbështetë vendosjen e vërtetimit për vaksinim kundër koronavirusit të ri që do të ishte “njohur në mënyrë të ndërsjelltë”. Këtë e deklaroi kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lajen.

Në deklaratë për mediat portugeze para vizitës së saj në Lisbonë, ajo theksoi se “në mënyrë mjekësore është me rëndësi të keni vërtetim për vaksinim. Prandaj e përshëndes nismën e kryeministrit grek Kiriakos Micotakis për certifikatë të njohur të ndërsjelltë për vaksinim”.

“A do të japë kjo prioritet apo qasje drejt të mirave të caktuara është vendim politik dhe juridik që duhet të shqyrtohet në nivel evropian”, shtoi Fon der Lajen.

27 vendet evropiane duhet të bisedojnë për koordinim të masave gjatë pandemisë në samitin të enjten e ardhshme.

TË NGJAJSHME