Array

KB Bashkimi me trajner malazez

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Skuadra e basketbollit nga Prizreni, Bashkimi ka nisur që të përforcohet për edicionin e ri, pasi këtë vit do të marrë pjesë edhe në Ligën Ballkanike.

KB Bashkimi ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me trajnerin 33 vjeçar nga Mali i Zi, Petar Mijoviq. Ndërsa konfirmimin zyrtar e ka dhënë faqja zyrtare e Ligës Ballkanike.

- Advertisement -

Ky trajner edhe pse 33 vjeçar, gëzon një eksperiencë të mirë në vendlindjen e tij. Ai ka drejtuar klubin malazez Zeta dhe gjithashtu ka punuar me grupmoshat e reja të Buduçnostit, Podgoricës dhe KK Mornarit.

Kujtojmë që Bashkimi në Ligën e Kampionëve do të bëjë gara në grupin B së bashku me KB Pejën, BC Levski, KK Sutjeska dhe KK Lovcen Basket.

- Advertisement -

Me 13 tetor ndeshjen e parë të grupit B, hapjen e garave të këtij edicioni në Ligën Ballkanike do ta bëjnë KB Bashkimi nga Prizreni dhe KB Peja me duelin e tyre që zhvillohet në Prizren.

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -