Kadirov i ndaloi hyrjen Pompeos në Çeçeni dhe i vendos sanksione

Must Read

Shahpaska: Gjithsej 79,5 milion euro për mbështetje financiare për të punësuarit në kompanitë

Gjithsej 79,5 milion euro për masën mbështetje financiare prej 14.500 denarë për punëtor janë paguar në tre...

Mitarakis u bëri thirrje grekëve të tregojnë solidaritet për refugjatët

Greqia të tregoj solidaritetin e treguar nga Bashkimi Evropian për refugjatët që do të zhvendosen, kërkoi ministri...

BE: Të hënën takimi në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano ka thënë se takimi i radhës...
- Advertisement -

Lideri i Republikës autonome ruse, Çeçenisë, Ramzan Kadirov, sot ia ndaloi hyrjen në rajon sekretarit amerikan të shtetit, Majk Pompeo.

Ai këtë e deklaroi në një takim në Grozni pasi Departamenti i Shtetit vendosi sanksione të vizave kundër Kadirovit, gruas dhe vajzave të tij.

- Advertisement -

“E kam thirrur Pompeon për vizitë, por tani them që nuk kam të drejtë ta bëj atë. Kjo është arsyeja pse unë po e tërheq ftesën dhe njoftoj vendosje të të gjitha sanksioneve ndaj tij në rajon, si dhe ngrirjen e llogarive të tij. Kjo është e njëjta procedurë që e vendosën kundër meje,” theksoi Kadirov.

Lideri çeçen shprehu pakënaqësi për sanksionet e vendosura për familjarët e tij, duke shtuar se nëse ai ka kryer ndonjë krim, fëmijët e tij nuk kanë asnjë lidhje me të.

- Advertisement -

“Ku thuhet se vajzat e martuara janë përgjegjëse për mëkatet e babait. Çfarë lidhje ka gruaja ime me këtë? Kjo është qesharake. Ata sapo e kanë filluar fushatën e tyre parazgjedhore”, theksoi Kadirov.  

- Advertisement -

Shahpaska: Gjithsej 79,5 milion euro për mbështetje financiare për të punësuarit në kompanitë

Gjithsej 79,5 milion euro për masën mbështetje financiare prej 14.500 denarë për punëtor janë paguar në tre muajt e fundit. Në të...

Mitarakis u bëri thirrje grekëve të tregojnë solidaritet për refugjatët

Greqia të tregoj solidaritetin e treguar nga Bashkimi Evropian për refugjatët që do të zhvendosen, kërkoi ministri grek i Azilit Notis Mitarakis...

BE: Të hënën takimi në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano ka thënë se takimi i radhës në nivelin e ekspertëve mes...

Prej të hënën fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit

Prej të hënën më 28 shtator fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit. Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se pensionet ...

9 të vdekur nga virusi korona! 2200 raste aktive në Maqedoninë e Veriut

9 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Një 70-vjeçar nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -