Array

Kadaj-Bujupi: AAK nuk do të votoj Gjykatën Speciale

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Donika Kadaj-Bujupi, deputete nga radhët e AAK-së pas konferencës së përbashkët për media me Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjagën tha se gjatë takimit diskutuan për themelimin e Gjykatës Speciale në Kosovë.
Kadaj-Bujupi tha se e ka njoftuar presidenten me qëndrimin zyrtar të AAK-së, i cili sipas saj është kundër themelimit të kësaj gjykate, transmeton Indeksonline.
“Njoftuam presidenten me qëndrimin tonë kundër themelimit të kësaj gjykatë si grup parlamentar”, tha Kadaj-Bujupi.
Kadaj-Bujupi konfirmoi se AAK do të votoj kundër Gjykatës Speciale kur çështja e saj të procedohet në Kuvendin e Kosovës.
“Grupi parlamentar i AAK-së eshtë kundër kësaj gjykate, dhe si rrjedhojë nuk do të votojë për themelimin e kësaj gjykate në Kuvend”, shtoi ajo.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -