Array

Java vendimtare për "bombat" e ndjeshme për shqiptarët

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Në Maqedoni gjatë kësaj jave pritet që opozita maqedonase të publikojë të ashtuquajturat “bomba” që kanë të bëjnë me shqiptarët.

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev paralajmëroi nga fundi i javës së kaluar se së shpejti do të publikojë materiale të aferës së përgjimeve që kanë të bëjnë me çështje të ndjeshme që do të prekin marrëdhëniet ndëretnike. Kjo pritet të jetë edhe sinjalizim për të ashtuquajturat “bomba” që kanë të bëjnë me çështje për shqiptarët, transmeton agjenciaa INA.

- Advertisement -

“Pasojnë materiale shumë të ndieshme si dëshmi dhe argumente. Prandaj, ju ftoj edhe maqedonasit edhe shqiptarët edhe turqit edhe romët edhe vllehët edhe boshnjakët dhe të gjitha bashkësitë etnike që kur do ta ndëgjoni ate që është e ndieshme në materiale do tu zgjohen mllefi dhe nxitja, por mos u zemëroni ndaj bashkësisë tjetër etnike, mos i akuzoni anëtarët e VMRO-DPMNE-së sepse fajtor janë individët nga udhëheqësia-drejtuesit që janë në pushtet. Kur do të mbërrinë materialet e ndieshme deri tek grupet dhe familjet, kur do të ndiheni të ofenduar dhe të lënduar, keni kujdes, se nuk janë fajtor familjet tjera”, deklaroi Zaev gjatë marshit protestues në Ohër.

Zaev me muaj të tërë ka paralajmëruar se do publikohet gjithçka edhe për rastet që kanë të bëjnë me shqiptarët, si rasti i vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc i quajtur “Monstra”, rastin e ekzekutimit të komandantit të njohur të UÇK-së, Harun Aliu alias ish-komandant Kushtrimi, por edhe raste tjera skandaloze që kanë të bëjnë me funksionarë shtetëror, kryesisht ministra dhe zyrtarë të tjerë shqiptar, për vepra dhe raste korruptive kriminale.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -