Janushev: Pendarovski ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme, të mos bie nën presionet e Zaevit

TË FUNDIT

Pjesa më e madhe e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Trampit

Shumica e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Donald Trampit. Edhe krahas asaj se shumica e senatorëve...

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona që t’i lehtësojë udhëtimet ndërkombëtare për qytetarët e...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për financim dhe buxhet, Komisioni...

Ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Tetovë-Kodra e Diellit

Komunikacioni nëpër rrugët e shtetit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Borë me intensitet të dobët bie në Prilep...

Mot me vranësira dhe i ftohtë, në disa vende me të reshura të dobëta të borës

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa...

Sekretari Gjeneral i VMRO-DPMNE-së Igor Janushev kërkoi sot nga Presidenti Stevo Pendarovski që ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme dhe të mos bie nën presionet e kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev.

“President Pendarovski. Vazhdojeni gjendjen e jashtëzakonshme. Çdo vendim tjetër do të jetë vetëm pranim se vendimi është politik dhe se bie nën ndikimin e Zoran Zaevit” tha Janushev duke ripërsëritur se fillimisht duhet të rregullohet kriza shëndetësore e më pas të mendohet për zgjedhje./TV21

TË NGJAJSHME