Janë gjetur 17 emigrantë tek udhëkryqi për në Radovish

Must Read

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore...
- Advertisement -

Nën mbikalimin në rrugën magjistrale Strumicë – Shtip, tek udhëkryqi për në Radovish mbrëmë rreth orës 21:00 nga nëpunësit policorë nga stacioni policor Radovish janë gjetur 17 persona-emigrantë, nga të cilët dy nga Pakistani, një nga Somalia, pesë nga Irani dhe nëntë nga Afganistani.

“Në afërsi të mbikalimit, afër rrugës për në Radovish, është gjetur edhe një automjet motorik ‘reno laguna’, me targa të Tetovës, për të cilën emigrantët e gjetur deklaruan se ishin transportuar nga ai”, kumtuan sot nga MPB-ja.

- Advertisement -

Me urdhër të Prokurorit publik, emigrantët janë dorëzuar në Qendrën e përkohshme për tranzit Vinojug-Gjevgjeli për procedurë të mëtejme. Punohet në zbardhjen e rastit.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur në krye të këtij digasteri,...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia Rusino do të mbetet ashtu...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -