Ivica Konevski padit zëdhënësin e VMRO-DPMNE-së për shpifje

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Anëtari i VMRO-DPMNE-së Ivica Konevski ka njoftuar se sot ka dorëzuar padi për shpifje kundër zëdhënësit të VMRO-DPMNE-së, Naum Stoillkovski, për të cilin thotë se “financohet nga partia të përhapur gënjeshtra në interes të shefit të tij”.

“Mickoski në këtë mënyrë u kap për diskreditimin tim personal, ndërsa kjo e tregon vetëm pafuqinë e tij të përballet me kritikat konstruktive të cilat ia drejtova pas humbjes në zgjedhje. Ai, me sjelljen e këtillë, edhe një herë e konfirmoi se nuk ka kurrfarë respekti ndaj të gjithë funksionarëve të tanishëm të partisë, bashkëpartiakë të mi të respektuar, si dhe ndaj atyre të cilët pa mëdyshje me me qëllime më të sinqerta kërkuan dorëheqjen e tij nga funksioni i kryetarit pas mossuksesit që e përjetoi në zgjedhjet parlamentare” shkruan Konevski.

- Advertisement -

Ai po ashtu shprehet i sigurt se për një kohë shumë të shkurtër Stoillkovski publikisht do t’i kërkojë ndjesë për gënjeshtrat e thëna.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -