Italia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të Covid-19

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Italia me siguri do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme  që të ndihmojë kriza me koronavirusin të mbahet nën kontroll, sepse Qeveria bën përpjekje ta shmangë valën e rasteve të reja që i goditin vendet tjera evropiane.

Gjendja e jashtëzakonshme, e cila duhet të skadojë kah mesi i tetorit, u jep më shumë autorizime rajoneve dhe Qeverisë qendrore, që ua lehtëson personava zyrtar ta anashkalojnë burokracinë e cila vështirëson shumë vendime në Itali.

- Advertisement -

“Besoj se Qeveria do të duhet të kërkojë vazhdim të mëtutjeshëm”, deklaroi nënsekretarja e shëndetësisë Sandra Kamp për radion shtetërore RAI.

“Gjendja e jashtëzakonshme i lejon Qeverisë shpejtë ta zvogëlojë burokracinë nëse është e nevojshme”, tha ajo.

Italia është vendi i parë në Evropë i cili ishte sulmuar nga Covid-19 dhe ka numër më të madh të viktimave në kontinent, gjegjësisht 35.851 nga fillimi i epidemisë në shkurt. 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This