Ish-kryeministri i Malajzisë, Naxhib Razak dënohet me 12 vjet burg për korrupsion

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Ish-kryeministri i Malajzisë, Naxhib Razak sot është dënuar me 12 vjet burg për akuzat për korrupsioni në lidhje me keqpërdorimet në fondin shtetëror për zhvillim 1MDB, njofton DPA.

Razak më parë u shpall fajtor në Gjykatën e Lartë të Kuala Lumpurit me akuzën e humbjes së besimit, pastrimit të parave dhe keqpërdorimit të detyrës.

- Advertisement -

Ai në të njëjtën kohë u gjobit me 210 milionë ringitë (49.3 milionë dollarë). Nëse nuk e paguan gjobën, ai përballet edhe me pesë vjet burg, thekson agjencia gjermane.

Avokatët e Razak kanë njoftuar se do të apelojnë aktgjykimin, i cili është pari nga seria e gjykimeve kundër ish-kryeministrit të Malajzisë, i cili në krye të Qeverisë ishte nga viti 2009 deri në vitin  2018.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -