Ish-komandanti i Stacionit policor të Karposhit, kërkon 20 mijë euro pasi është përgjuar në mënyrë të paligjshme

TË FUNDIT

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia dënohet me 9 vjet burg

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim...

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin...

Kida rrëmben vëmendje me ndryshimin e ri

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Kida përveç që njihet për projektet e saj, njihet edhe për eksperimentet që...

Guteresh mirëpriti hyrjen në fuqi të Traktatit për ndalimin e armëve bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i KB Antonio Guteresh mirëpriti hyrjen e sotme në fuqi të Traktatit për Ndalimin e Armëve...

Xhonson: Ka prova se varianti i ri i korona virusit është më vdekjeprurës

Varianti i ri i koronavirusit, i cili u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës, ka...

Seanca e radhës për lëndën gjyqësore “Target-Fortesa”, është caktuar më 9 dhjetor. Mes dëshmitarëve të sotëm në këtë lëndë ishte edhe ish-komandanti i Stacionit policor të Karposhit, Bojan Veliçkovski, i cili tha se ka dyshuar se është përgjuar në mënyrë të paligjshme dhe për ato arsye ka parashtruar kërkesë deri tek PSP-ja, që të konfirmohet nëse është ndjekur ilegalisht.

“Arsyet e sakta pse janë ndjekur nuk i di, por mund të supozoj se vetëqeverisja lokale në Karposh ishte e vetmja qeveri opozitare në atë kohë. Unë kam pasur kontakt zyrtar me ta, sipas detyrave të mia të punës. Unë gjithashtu isha pjesë e sigurimit të rrënimit të “KOSMOS” Unë dyshoj se, jo se e di specifikisht për çfarë jam përgjuar, tha dëshmitari Veliçkovski.

Ai njëherit theksoi se me policinë është i lidhur afër katër shekuj.

“Asnjë denarë nuk kam marrë nga shërbimi, ose diçka tjerët. Në këtë rast jam ofendua shumë. Kërkoj dëmshpërblim, kërkoj 20 mijë euro në kundërvlerë të denarit”, potencoi Veliçkovski,

Gjykimi për në këtë rast e udhëheq këshilli penal i kryesuar nga gjyqtarët Xheneta Begtovic dhe Vladimir Tufegxhiq. Ndërsa prokuroria përfaqësohet nga prokurorët Lençe Ristovska, Trajçe Pelivanov dhe Artan Ajro.

TË NGJAJSHME