Inagurohet salla sportive te SHF “Kongresi i Manastirit”! Funksionarët e BDI-së luajtën të parët futboll

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Po e promovojnë sallën e re sportive “Alush Hamidi” në shkollën fillore “Kongresi i Manastirit”.

E për ta prerë shiritin e kuq po e kërkonin Artan Grubin e Izet Mexhitin.

Për hapjen e sallës ishin ftuar një pjesë e madhe e funksionarëve të BDI-së, të njëjtit dëshironin të provonin sallën e re.

Visar Ganiu: “Kush është një portier i mirë, ta kishim nxjerrë këtu”.

 Arbri, Arifin…

Visar Ganiu: “Arifin e kemi profesional. Ma gjeni Arifin, thuani të hyjë në portë”.

Si përfundim mbrojtës u bë zv/kryeministri i parë Artan Grubi. E golin e parë e gjuajti nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti.

Mexhiti shënoi golin, por Grubi tha se ia lëshoi vetë.

Artan Grubi: “Ia lëshova kryetar se s’kishte kuptim…”

Të dytin gol e gjuajti vetë lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

“Hajt mbroje tash këtë…”.

Të parën herë e huqi por Ahmeti nuk e la pa e provuar edhe njëherë.

Ndërkohë, drejtori i kësaj shkolle Faik Xhoni falënderoi të gjithë ata që kanë marrë pjesë në ndërtimin e këtij objekti të rëndësishëm për këtë shkollë.

 “22 Nëntori i dytë për shkollën tonë. Falënderoj të gjithë duke filluar nga kryetari i Komunës, përfaqësues të ministrisë të cilët kanë qenë këmbëngulës që të ndërtohet kjo palestër sportive”, theksoi Faik Xhoni – Drejtor i SHF “Kongresi i Manastirit”.

E deri sa gjendemi në kohë pandemie dhe ndalohen grupimet e mëdha, pyetëm nikoqirin e kësaj ngjarjeje, kryetarin e Komunës së Çairit, Visar Ganiu se përse kishte organizuar një tubim të madh të njerëzve.

 “Ne këtë ditë kemi dashur ta shënojmë, këtë formë e kemi zgjedhur, por thash në këto momente ndoshta është përhapur lajmi që sot inaugurohet palestra sportive dhe nuk e mohoj që ka pasur edhe njerëz që nuk kanë qenë të ftuar”, deklaroi Visar Ganiu – Kryetar i Komunës së Çairit.

Komuna e Çairit, zgjodhi ditën e sotme për ta inauguruar këtë sallë sportive pasi që shkolla mban emrin e një prej ngjarjeve më të rëndësishme për kombin shqiptar “Kongresi i Manastirit”.

TË NGJAJSHME