Array

Illaramendi i lumtur për rikthimin te Sociedad

Must Read

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse...
- Advertisement -

Mesfushori i deritanishëm i Real Madridit, Asier Illaramendi është rikthyer te ish-klubi i tij, Real Sociedad.
25-vjeçari u transferua në Bernabeu në verën e vitit 2013 dhe shihej si zëvendësues i denjë për veteranin Xavi Alonso, mirëpo nuk arriti të tregonte formën te gjiganti madrilen.

Në anën tjetër, vetë lojtari shprehet i lumtur për rikthimin te klubi i fëmijërisë.
“Jam shumë i lumtur që kam ardhur përsëri”, deklaroi Illaramendi.

- Advertisement -

“Ky klub ishte gjithmonë opsioni im i parë. Jam shumë i kënaqur që jam rikthyer sërish në shtëpi”.
Ky transferim do t’i kushtojë baskëve plotë 16 milionë euro, ndërsa dy vite më parë atë e shitën për një shumë të dyfishtë, plotë 32 milionë euro te Real Madridi.

- Advertisement -

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...

Përfundoi gazifikimi në Spitalin gjinekologjik “Nënë Tereza” në Çair

Ka përfunduar gazifikimi i Spitalit Special për Gjinekologji dhe Obstetrikë "Nënë Tereza" në Çair, i cili ishte si një nga ndotësit më...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -