Hulumtim: Disa të shëruarve nga COVID-19 mund të mos u kthehet shqisa e nuhatjes dhe e shijes

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Një nga dhjetë pacientët kurrë nuk do ta kthejë shqisën e nuhatjes dhe të shijes pasi të shërohen nga koronavirusi, tregojnë rezultatet nga hulumtimet e reja.

Humbja e shqisës së erës dhe e shijes së fundmi ka qenë ndër simptomat e rregullta të koronavirusit, përveç kollitjes dhe etheve. Hulumtimet e reja tregojnë se një në dhjetë pacientët që i kanë humbur këto dy shqisa mund të mos i kthejnë kurrë ato, shkruan “Njujork Post”

- Advertisement -

Studiuesit kanë mbledhur të dhëna nga pacientët në Itali dhe kanë zbuluar se 49 për qind e tyre i kishin rikthyer plotësisht shqisën e tyre të nuhatjes dhe të shijes pasi ishin shëruar nga virusi. Nga ana tjetër, dhjetë për qind kanë deklaruar se simptomat e tyre ishin përkeqësuar.

Zbulimi i këtillë është publikuar në revistën JAMA Otolaryngology – Head and Qeck Surgery, ndërsa studiuesit paralajmëruan se mijëra njerëz mund të përballen me probleme shëndetësore dhe pasoja për shkak të Kovid-19./MIA

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -