Hoti u përgjigjet kritikave: Pas testimit, menjëherë jam izoluar

Must Read

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...
- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti reagoi pas pretendimeve se nuk është izoluar pasi është testuar me Covid-19. Ai tregoi se është testuar dje (të dielën) në ora 16:00.” Ne momentin qe jam testuar, jam izoluar ne pritje te rezultatit, pasi keshtu eshte protokolli i rekomanduar mga mjeket. Sapo e kam marre rezultatin, e kam bere publik. Kushdo qe deklaron ndryshe nuk e thote te verteten.”, shkroi Hoti në Facebook. Ai po ashtu tha se testin e ka bërë edhe pse nuk ka pasur simptoma të theksuara përveç dje një kolle të lehtë. Sot përmes  një postimi në Facebook deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari Lila duke i uruar shërim të shpejtë kryeministrit, po ashtu e ka kritikuar se nuk është izoluar, andaj sipas saj kjo është edhe një arsye për t’u shkakruar nga posti./21Media

- Advertisement -

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -