Array

Horoskopi ditor, e shtunë 22 gusht 2015

Must Read

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...
- Advertisement -

Gjatë kësaj dite nuk duhet të ndaheni nga grupi ku bëni pjesë. Nëse doni që në një mënyrë apo në një tjetër të spikasni, mos u nxitoni por bëni kujdes që të dilni të suksesshëm. Sëmundjet kronike janë shumë të mundshme. Nuk rekomandohen punë të rënda fizike dhe tendosje. Në një rreth miqsh dhe familjarësh ju do të gjeni paqe dhe rehati.

Dashi

- Advertisement -

Si rezultat i faktit që ju do të përballeni me vështirësitë e ditëve të mëparshme, do të jeni në gjendje që të përmirësoni ndjeshëm situatën tuaj financiare dhe marrëdhëniet personale. Hidhni hapa përpara në biznes, regjistrime dokumentesh dhe udhëtime të rëndësishme. Ndoshta mund të merrni një ofertë të mirë nga një njeri që keni përzemër.

Demi

- Advertisement -

Sot ju mund të përballoni çfarëdolloj pune. Shkathtësia dhe aftësia për të parë rrezikun në sy, do t’ju ndihmojë të përballoni edhe situatat më të vështira. Vazhdoni ashtu si ju orienton intuita. Ka shumë mundësi që të afërmit tuaj të ngushtë t’ju kërkojnë ndihmë, mos i lini pas dore.

Binjakët

- Advertisement -

Dita mund të jetë e mbushur me gjithë llojet e surprizave, si të këndshme edhe jo. Puna do të kërkojë nga ju përqendrim dhe organizim. Nuk këshillohen shpenzime të mëdha. Në familje do të ketë mirëkuptim të ndërsjellë.

Gaforrja

Ju do e keni të vështirë që të realizoni ëndrrat tuaja. Ka shumë mundësi që të merrni përsipër rrezikun, por kjo nuk është e vlefshme. Këshillohet që të prisni dhe të filloni punën aktive të martën. Ftohtësia dhe ngushtësia juaj do të jetë një pengesë e madhe në marrëdhënie me partnerin.

Luani

Kreativiteti juaj do të hapë përpara jush shumë mundësi nga të cilat do të përfitoni në familje. Kushtojuani ditën fëmijëve. Ju do të merrni kënaqësi të mëdha nga komunikimi me ta.

Virgjëresha

Ka shumë mundësi që sot të përballeni me shumë probleme në marrëdhënie me të tjerët. Nëse nuk bëni kompromise, situata mund të përshkallëzohet në ekstrem. Ju mund të mendoni se jeni të përgatitur kundër agresionit, por nuk duhet ta ekzagjeroni me rrezikun.

Peshorja

Kjo ditë do të shoqërohet me kreativitet në rritje. Situatat më të favorshme për të lindurit e kësaj shenje kanë të bëjnë me artin. Ju mund të ndjeni nevojën për të shprehur mendimet dhe ndjenjat tuaja. Vetmia dhe tjetërsimi i prirjeve tuaja, do të ndikojnë në këtë drejtim. Perceptimi i pazakontë i botës, do të rrisë humorin romantik. Në trajtimin e çështjeve të rëndësishme, mbështetuni në intuitë dhe durim.

Akrepi

Dita është e mirë për të bërë një pushim të gjatë. Këshillohet që të planifikoni pushime dhe udhëtime. Për të kuptuar më mirë ndjenjat tuaja, ju mund të kaloni ditën në vetmi. Gjatë pasdites, ka shumë mundësi që të merrni lajme të pakëndshme. Ndoshta njerëzit më të afërt do të kenë nevojë për ndihmën dhe mbështetjen tuaj.

Shigjetari

Gjatë ditës mund të vërtetoni një parandjenjë të pakëndshme. Bëni kujdes me fjalët dhe veprat. Mos u përfshini në aktivitete të dyshimta dhe as mos pranoni ftesa të tyre. Shmangni zemërimin dhe agresivitetin.

Bricjapi

Sot favorizohen aktivitetet që keni përzemër, sidomos për profesionet krijuese. Ju do të jeni në gjendje që të zbuloni talentet tuaja për të arritur sukses dhe për të njohur gjithçka keni ëndërruar fshehurazi. Kjo gjë mund t’ju bëj vërtetë të lumtur. Ka shumë mundësi që punët e shtëpisë të kërkojnë përqendrim dhe saktësi. Në marrëdhënie me anëtarët e familjes do të ketë tension, kështu që mundohuni të tregoheni të qetë.

Ujori

Dita është e favorshme për aventura dhe argëtim. Një udhëtim i gjatë i planifikuar do të mbahet mend, për shkak të aventurave të reja dhe emocionuese. Nëse nuk ndiheni mirë, bëni kujdes pasi mund të përkeqësoheni më tej.

Peshqit

Dita do të jetë e mbarë qysh në orët e para të saj dhe kjo gjë do të bëjë që të gjitha çështjet të gjejnë sukses. Mund të keni ndonjë pengesë të vogël për të kaluar. Hëna ju këshillon që të bëni kujdes me gabimet e bëra.

- Advertisement -

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e masave të reja kufizuese në...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -