Array

Horoskopi ditor, e diel 30 gusht 2015

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Gjatë kësaj dite intuita juaj dhe gjykimi i mirë do t’ju ndihmojnë për të identifikuar situatën dhe taktikat e sjelljes. Realiteti do të përshtatet me idenë tuaj. Blerjet janë shumë të favorshme, sidomos pasuritë e patundshme. Një lajm i këndshëm papritur mund të ndryshojë planet tuaja për të ardhmen.

Dashi

- Advertisement -

Dita është e mirë për të udhëtuar dhe për të kaluar kohë në natyrë. Mund të bini në ujdi ose të blini pasuri me vlerë, favorizohen ato të patundshme. Sot mund të ndjeheni të pangopur, ose mund të mos kënaqeni me fitimet. Ndajini mirë gjërat për javën e ardhshme dhe kushtojini më shumë kohë familjes.

Demi

- Advertisement -

Kapaciteti vital do të jetë në nivelin më të lartë, kështu që fati i mirë do të ndikojë në çdo mënyrë. Favorizohet planifikimi i ngjarjeve të rëndësishme, reflektimi dhe pushimet relaksuese në natyrë. Merruni me gjërat tuaja të preferuara, në mënyrë që të çtendoseni nga lodhja nervore e javës së kaluar.

Binjakët

- Advertisement -

Dita do të jetë mjaft aktive dhe favorizon aktivitetin fizik, ushtrimet dhe shëtitjet e gjata. Shoqërizimi me miqtë dhe kalimi i kohës në kolektiv do t’ju lejojë që të shfaqni talentet tuaja dhe të keni emocione pozitive. Për të arritur harmoninë në një marrëdhënie, mos insistoni në mendimin tuaj, por tregohuni të sinqertë dhe të ndershëm me njerëzit tuaj të dashur.

Gaforrja

Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe forconi autoritetin tek të dashurit, për shkak se nuk përjashtohet një zhgënjim i vogël në jetën personale. Gjysma e parë e ditës do të jetë e mbushur me dështime dhe mashtrim, ndërsa naiviteti i tepruar mund të sjellë humbje financiare. Gjatë pasdites do të favorizohet kreativiteti. Ka shumë mundësi që të ketë ndryshim për mirë në jetën tuaj personale. Mund të merrni një mbështetje financiare nga njerëz të panjohur.

Luani

Kjo ditë është e favorshme për tregtinë dhe blerjet e pasurive të patundshme si dhe bizhuteritë. Gjatë pasdites mund të shfaqen probleme të vogla shëndetësore. Relaksohuni në dush dhe bëni kujdes me shëndetin.

Virgjëresha

Merruni me çështjet e grumbulluara dhe kushtojini vëmendje buxhetit. Duhet të kontrolloni shpenzimet tuaja sepse parashikohen kosto shtesë, kështu që parapërgatituni.

Peshorja

Dita do të jetë e mbarë. Do të jeni në qendër të vëmendjes së miqve dhe anëtarëve të familjes. Megjithatë yjet nuk ju këshillojnë që të merreni seriozisht me çështjet e zemrës. Shpresat tuaja mund të shkatërrohen që nga fillimi. Rrini dhe prisni të shihni se çfarë do të ndodhë.

Akrepi

Dita është e favorshme për zgjidhjen e problemeve në jetën tuaj personale. Mos harroni se para se të merrni ndonjë vendim, ju duhet të peshoni me kujdes “pro-të” dhe “kundra-t”. Ndoshta në mbrëmje ju do të jeni në gjendje që pavarësisht të gjitha sprovave dhe pengesave të krijoni një atmosferë harmonike familjare. Ecni me vendosmëri dhe tregohuni të qetë në rrugën drejt fitores dhe suksesit.

Shigjetari

Dita do të jetë e mbushur me të gjitha llojet e surprizave, si të këndshme edhe jo. Problemet familjare do të kërkojnë nga ju takt maksimal dhe vetë- sakrificë. Ndoshta do të jeni në gjendje që të korrigjoni gabimet e vjetra. Femrat e lindura në këtë shenjë duhet të tregojnë më shumë vëmendje ndaj partnerit dhe duhet të rishikojnë planet e tyre si dhe iluzionet e gabuara të cilat mund të çojnë në shpenzime të papritura.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite mund të fitoni lirinë e brendshme, paqen e mendjes dhe konfrontimin e pasioneve. Potenciali i jetës do të jetë në nivel të lartë dhe ju do të përballeni me çdo detyrë. Pengesat kryesore në përmirësimin e brendshëm do të jenë agresiviteti, dëshira për dominim dhe teprimet. Sot përpiquni në çdo mënyrë të mundshme që të shmangni përballjen me njerëzit më të afërt.

Ujori

Dita është e mbarë për qëllimet dhe planet e guximshme. Megjithatë mos merrni vendime drastike. Yjet favorizojnë punën krijuese. Gjatë pasdites, do të merreni me punë shtëpiake. Gjëja kryesore që duhet të bëni është që të ruani ekuilibrin tuaj të brendshëm dhe të shmangni tundimin.

Peshqit

Nuk jeni në formë të mirë dhe do të keni dëshirë edhe për pak pushime. Ka ardhur momenti që të qëndroni me këmbë në tokë dhe të vendosni se çfarë dëshironi me të vërtetë. Tregoni mençuri. Mos lini pas dore formën tuaj fizike dhe shfaqni më shumë interes pas punës. Hëna në shenjën tuaj garanton një fundjavë të kënaqshme.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -