Holanda ashpërson masat anti-Covid

TË FUNDIT

8-vjeçari u bë kampion në video-lojë, fitoi mijëra dollarë

Ngjarja kryesore e ditëlindjes së tetë të fëmijëve është fryrja e qirinjve në tortën e tyre. Megjithatë, Joseph Deen,...

2 padi penale dhe 12 arrestime për protestën e “Monstrës”, detaje të reja nga Prokuroria

12 arrestime dhe 2 padi penale është bilanci i fundit i aktiviteteve që i ka ndërmarrë Prokuroria Themelore Publike...

Sami Tërnoci nga Bujanoci i del në ndihmë mërgatës shqiptare për regjistrimin

Procesi i regjistrimit në Maqedoninë e Veriut i ka mobilizuar edhe mërgimtarët nga trojet shqiptare. Kështu është rasti me...

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Holanda që nga dita e djeshme ka ashpërsuar masat anti-Covid në mbarë vendin, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve nga ora 21:00 deri në ora 04:30 të mëngjesit.

Qëllimi i shtetrrethimit është që të zvogëlohet numri i të infektuarve, ndërsa shqetësimet për mutacionet e virusit të ri po rriten.

Gjithashtu Holandia ka ndaluar fluturimet nga Britania e Madhe, Afrika e Jugut dhe Amerika e Jugut, vende këto ku janë identifikuar variante më të transmetueshme të korona virusit.

Shkelja e shtetrrethimit do të gjobitet me 95 euro. Ky shtetrrethim do të qëndrojë në fuqi deri më 9 shkurt.

TË NGJAJSHME