Henkok: Të hetohet se si përcaktohet numri i të vdekurve nga Kovid-19

Must Read

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik...
- Advertisement -

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok sot kërkoi që urgjentisht të hetohet metoda për përcaktimin e numrit të të vdekurve si pasojë e Kovid-19.

Ai e solli këtë vendim pasi ishte përcaktuar se metoda e tanishme të cilën e përdor sistemi britanik i shëndetësisë nënkupton se një person i cili është infektuar me Kovid-19, ndërsa ka ndërruar jetë nga shkaqe të tjera, konsiderohet si i vdekur nga virusi, transmeton Skaj njuz.

- Advertisement -

Henkok kërkoi që të hetohet metoda, duke pasur parasysh atë që në Britaninë të Madhe janë regjistruar 45.111 raste të vdekjes nga virusi korona, me qëllim zgjidhjen e problemit dhe përcaktimin e ndikimit të virusit ndaj vdekshmërisë.

- Advertisement -

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të njerëzve. Ithtarët...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy ditore në Bruksel, ku do...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror...

​Dybala dhe Morata të gatshëm për ballafaqimin me Romën

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala janë ftuar nga trajneri Andrea Pirlo për ballafaqimin e nesër ndaj Romës në xhiron e dytë të...

Regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup

Për shkak të zhvillimit të garës sportivo – rekreative “I pari në majë” sot Ministria e Punëve të Brendshme do të vendosë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -