Hagë: Nuk ka dëshmi për përzierje të Hezbollahut në vrasjen e kryeministrit libanez, Rafik Hariri në vitin 2005

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Gjykata speciale për Libanin në Hagë sot konkludoi se nuk ka dëshmi se milicia proiraniane shiite paraushtarake Hezbollah ka qenë e përzier në sulmin me bombë në vitin 2005 në të cilin jetën e humbi ish-kryeministri libanez, Rafik Hariri.

Gjykata speciale për Libanin shqiptoi aktvendim në gjykimin e katër anëtarëve të organizatës Hezbollah, të cilët janë akuzuar për komplot për vrasjen e Haririt dhe 21 personave të tjerë, transmetojnë mediumet britanike.

- Advertisement -

“Gjykata është e mendimit se Siria dhe Hezbollahu ndoshta kanë pasur motiv për atentat ndaj ish-kryeministrit libanez dhe aleatëve të tij politikë, por nuk ka dëshmi për ta mbështetur atë”, tha gjykatësi Dejvid Re duke lexuar pjesë të aktvendimit. ab/

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -