Grubi takon Ambasadoren e Mbretërisë së Suedisë Bengtsson

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politike dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi sot ka takuar Ambasadoren e Mbretërisë së Suedisë, Kristin Forsgren Bengtsson.

Grubi ka marrë përkrahjen e Ambasadores Brengtsson dhe se miqësia mes dy vendeve do të vazhdojë të thellohet.

- Advertisement -

Gjatë takimit Ambasadorja e Mbretërisë së Suedisë, Kristin Forsgren Bengtsson, ka theksuar se Suedia do të mbetet kontribuuese e fuqishme e kohezionit dhe përkrahëse e fuqishme e Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt Bashkimit Evropian.

Nga ana tjetër zëvendëskryeministri Grubi deklaroi se do të angazhohet në mirëmbajtjen e kohezionit në qeverisje dhe shoqëri, duke shtuar se do të angazhohet që institucionet të kryejnë punën e tyre pa ndërhyrje nga politika dhe të mbisundojë Ligji.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -