Greqi, në një aksident humbin jetën 7 persona

Must Read

Bekteshi-Galloway: Marrëdhëniet e mira bilaterale janë baza për thellimin e bashkëpunimit

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot realizoi takim përmes video telefonatës me ambasadoren e Britanisë së Madhe...

Ambasadorja e Japonisë Keiko Haneda largohet, përshëndetet me Xhaferin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, në takimin e sotëm lamtumirës me...

Përkeqësohet lufta ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit

Në veprimet e deritanishme treditore ushtarake ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit rreth rajonit kontestues Nagorno –...
- Advertisement -

Në autostradën “Egnaita” në afërsi të qytetit grek Aleksandropolu e kanë humbur jetën shtatë persona, pesë janë lënduar, pasi është përmbysur një automjet i vjedhur në të cilin ka pasur 12 persona, ndërsa me siguri bëhet fjalë për emigrantë ilegal, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Nga policia kumtuan se aksidenti ka ndodhur kur automjeti, i cili është vjedhur, ka dalë nga rruga, është përplasur në një murrë betoni nga pikë pagesat e autostradës që ndërtohen dhe është përmbysur.

- Advertisement -

“Sipas të dhënave të deritanishme nga hetimi, automjeti për udhëtarë, për të cilin është denoncuar i vjedhur më 4 gusht të vitit 2020, në stacionin policorë në Selanik, është involvuar në kontrabandim me emigrantë ilegal”, kumton policia greke.

Të vdekurit dhe të lënduarit janë transferuar në spitalin e Aleksandropulos, ndërsa sipas agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA të gjithë 12 personat janë burra, nuk dihet identiteti i tyre, ndërsa pesë janë lënduar dhe janë në gjende serioze.

- Advertisement -

Bekteshi-Galloway: Marrëdhëniet e mira bilaterale janë baza për thellimin e bashkëpunimit

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot realizoi takim përmes video telefonatës me ambasadoren e Britanisë së Madhe SH.T. Rachel Galloway.

Ambasadorja e Japonisë Keiko Haneda largohet, përshëndetet me Xhaferin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, në takimin e sotëm lamtumirës me ambasadoren e Mbretërisë së Japonisë...

Përkeqësohet lufta ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit

Në veprimet e deritanishme treditore ushtarake ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit rreth rajonit kontestues Nagorno – Karabah, janë vrarë gati njëqind...

Osmani- Shuica: Zgjerimi i BE-së duhet të vazhdojë paralelisht me diskutimet për të ardhmen e Unionit

Si pjesë e agjendës intensive dy ditore, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani u takua me zëvendëskryetaren e Bashkimit Evropian përgjegjëse...

Arrestohet një person nga rrethina e Gostivarit

“Më datë 29.09.2020,  pjesëtarët e policisë nga Njësiti për Kriminalistike, është ndaluar dhe arrestuar i kërkuari S.A.(34) nga fshati Lomnicë e Gostivarit,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -